ШАНОВНІ ЖИТЕЛІ СЕЛИЩА ГУСЯТИН!

20.08.2018 07:43

     Хочу звернутись до Вас і вашого сумління з приводу проблеми, що стала станом на даний час серйозною, а може критичною! пише на своїй сторінці у фейсбук Гусятинська селищна рада Об'єднаної територіальної громади

 

     Хочем ми того, чи ні, але перебуваючи і живучи в умовах сучасного цивілізованого суспільства кожен з нас залишає нашому довкіллі спомин про себе у вигляді сміття. Масштаби загрози не вирішених проблем поводження з сміттям (твердими побутовими відходами) носять вже глобальний характер. Там де ці питання вирішуються ефективно громадою - спільнота має чисті вулиці, двори, парки, ліси.

 

     Механізм вирішення проблеми простий – оплата послуг по вивезенню і захоронення (чи утилізація сміття) громадянами тим структурам, з якими органи місцевого самоврядування укладають угоди або визначають їх, як надавачів відповідних послуг. Іншими словами – за чистоту треба платити. Платити всім. Кожен має вкласти свою відповідну частку в загальну справу дотримання нормального існування містечка та дотримання санітарних вимог в ньому.

 

     Бажання яким-небудь шляхом в цій ситуації зекономити, приводить до фінансового краху підприємства, яке допомагає нам усім дотримуватися порядку на вулицях Гусятина.

 

     Прошу всіх мешканців селища укласти угоду з ПП «Гусятин-авто» шодо вивезення ТПВ. Це не тільки мої вимоги, це диктує законодавство України.

 

     Згідно ст.. 35-1 Закону України «Про відходи» «Власники або наймачі, користувачі, у тому числі орендарі, джерел утворення побутових відходів, земельних ділянок укладають договори з юридичною особою, яка визначена виконавцем послуг на вивезення твердих побутових відходів, здійснюють оплату таких послуг та забезпечують роздільне збирання сміття (ТПВ)».

 

     Відповідно п. 3-25 «Правил благоустрою, дотримання чистоти та громадського порядку в Гусятинській ОТГ»: «обов’язково укладати договори з із юридичною особою, яка органом місцевого самоврядування визначена виконавцем послуг з вивезення побутових відходів, здійснювати оплату таких послуг».

 

     Ст. 10.1-10.2 вищевказаних Правил говорить: «невиконання або порушення передбачених Правилами вимог та обов’язків вважається порушення цих Правил. За порушення цих Правил винні особи несуть відповідальність встановлену Кодексом України про адміністративні правопорушення, Законом України «Про благоустрій населених пунктів».».

 

     За відсутність договорів на вивезення побутових відходів накладається штраф ст. 152 від 340 до 1360 грн. Задумайтеся чи заплатити 14,14 грн. в місяць чи штраф?

 

     Гусятинський селищний голова,
М. М. Левицький

Всі новини
Переглянуто 1021 раз

Залиши коментар

Коментарі (0)